elma-sekeri
Geleneksel Ev Üretimi

ÇOCUĞUNUZA DOĞAL (KATKISIZ) ELMA ŞEKERİ YEDİRİN..

0 430

Zararlı ve kanser yapıcı şekerlemelerin yaygınlaştığı ve çocuklarımızın vazgeçilmezi haline geldiği günümüzde, eskilerden annelerimizin yaptığı geleneksel bir meyveli tatlıyı sizlere hatırlatmada fayda buluyoruz. Yapımı oldukça kolay olan elma şekeri ile ister çocukluğunuza geri dönün, ister çocuklarınızı sevindirin.

MALZEMELER
4 doğal kırmızı elma
2 bardak şeker (%100 doğal içerikli olması açısından, pekmez veya şeker pancarının kaynatılmasından oluşacak olan şurubu deneyebilirsiniz)
1 bardak su
3 – 4 damla limon suyu
4 çöp şiş
4 küçük buz dolabı poşeti

YAPILIŞI
Önce küçük bir tencereye 2 bardak şeker (şeker pancarı şurubu yada pekmez önerilir) ile 1 bardak suyu koyuyoruz ve kaynamaya başlayınca limon suyunu ilave ediyoruz.
Su koyu kıvama gelene kadar kaynatıyoruz. Sonra elmaların ortalarına çöp şisleri batırıyoruz, buz dolabı poşetlerini de elmalara geçirerek ılık halde olan şekerli su ile kaplıyoruz. Son plarak poşetin üst kısımlarına düğüm atıp buzlukta 15 dakika bekletiyoruz, doğal elma şekerimiz hazır.
Afiyet olsun..

Sosyalde Paylaş..Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedInBuffer this pageDigg thisShare on RedditShare on TumblrEmail this to someone

Yorumlar

Yorum Yapılmış

Yanıt bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Tweet’le!

Katkısız Reklamlar

Sosyal Hesaplarımız

E-Posta Bildirim

Flickr Galeri

    Ziyaretçi

    Bugünkü Ziyaretçi: 92
    Bu Haftalık Ziyaretçi: 321
    Toplam Ziyaretçi: 54196